Lanzarote - Transport

Spędzając swoje wakacje na Lanzarote warto opuścić czasami turystyczny kurort i zwiedzić wyspę. Odległości pomiędzy miejscowościami nie są duże, dlatego swój pobyt łatwo zorganizować tak, aby każdego dnia zobaczyć coś ciekawego, a popołudniami mieć czas na zażywanie kąpieli słonecznych.

 

Komunikacja miejska
Połączenia autobusowe na Lanzarote są dobre i stosunkowo niedrogie, jednak  nie dotrzemy nimi w każde miejsce na wyspie. Dodatkowo korzystając z tego środka transportu jesteśmy ograniczeni czasowo. Osoby, które jednak wybiorą ten sposob przemieszczania się z miejsca na miejsce, powinny zaopatrzyć się w specjalną kartę Bonobus na dworcu Arrecife, dzięki której można zaoszczędzić trochę pieniędzy.
Rozkłady jazdy autobusów znajdziemy na stronie http://www.arrecifebus.com

Samochód
W przypadku, gdy chcemy zwiedzić całą wyspę w kilka osób, najlepszym i zarazem najtańszym rozwiązaniem będzie wypożyczenie samochodu. Dzięki temu można dotrzeć w każde miejsce i spędzić w nim dowolną ilość czasu.
Wypożyczalnie samochodów znajdziemy w każdej miejscowości. Aby móc wynająć samochód należy mieć skończone 21 lat i posiadać prawo jazdy min. 1 rok. Należy również dokładnie wypytać, co obejmuje oferowane nam ubeczpieczenie. Zazwyczaj otrzymujemy auto z pełnym bakiem benzyny i z takim samym poziomem paliwa musi je zwrócić.