Gran Canaria - Puerto de Mogán

Puerto de Mogán - urokliwa miejscowość położona pomiędzy klifowymi wzgórzami w południowo-zachodniej części Gran Canarii. Miasteczko zostało zbudowane wokół przystani oraz portu rybackiego.

Puerto de Mogan charakteryzuje się białą, niską zabudową, ozdobioną kolorowymi wykończeniami. Dachy są połączone ze sobą pergolami, z których opadają różnokolorowe bugenwille nadające temu miejscu niezwykły charakter. Ze względu na utworzone tam kanały biegnące pod łukowatymi sklepieniami budynków miejsce to często nosi miano - Wenecji Gran Canarii.

Puerto de Mogan oferuje spacery w ciszy i spokoju po zaułkach ozdobionych kwiatami. Miejsce to w porównaniu do gwarnych kurortów takich jak Maspalomas czy Playa del Inglés piastuje spokojną formę turystyki. Nie znajdziemy tu żadnych dyskotek. Warto się jednak wybrać do jednej z wielu restauracji serwujących kanaryjskie przysmaki ze świeżych ryb, z widokiem na dryfujące na falach jachty. Najstarsze z restauracji znajdują się przy Explanada el Castillete.

W Puerto de Mogán można zażywać wodnych jak i słonecznych kąpieli na plaży rozciągającej się na wschód od portu. Złocisty piasek został przywieziony z Sahary. Ze względu na to, że od pełnego morza plaża odgrodzona jest kamiennym molem, miejsce to jest idealne do bezpiecznego pływania.
Nie lada atrakcją jest również wycieczka łodzią podwodną. Podczas 40-minutowej wyprawy przez iluminator obserwuje się florę i faunę, które skrywają głębiny.  Bardziej aktywne osoby mogą podziwiać podwodny świat nurkując w dzień lub nocą.
W Puerto de Mogan popularnym sportem jest również wędkowanie na otwartym morzu. Podczas 6 godzinnej wyprawy łowi się marliny, tuńczyki oraz barracudy. W porcie istnieje również możliwość wypożyczenia łódki.

Mirador de Mogán - pod tą nazwą kryje się punkt widokowy, do którego możemy dotrzeć stromymi, wąskimi schodami wzdłuż domów na zboczu. Z tego miejsca roztacza się zapierająca dech w piersiach panorama na całe Puerto de Mogán.