Fuerteventura - Transport

Komunikacja zbiorowa
Transport publiczny na wyspie jest całkiem dobrze zorganizowany. Dotarcie do dużych miejscowości autobusem nie powinno być problematyczne. Na przystankach znajdziemy rozkłady jazdy. Można je również sprawdzić na stronie internetowej: www.fuerteventura.net/guaguas/
Należy jednak pamiętać o tym, aby dokładnie zapisać sobie godzinę powrotu, ponieważ na niektórych trasach autobusy kursują jedynie dwa razy dziennie.
Bilety jednorazowe można zakupić u kierowcy.
Podróżowanie komunikacją publiczną jest najtańszą opcją poruszania się po wyspie, jednak nakłada na nas pewne ograniczenia czasowe jak i to, że nie dotrzemy nią w każde miejsce.

Taksówki
Podróżowanie tym środkiem transportu jest bardzo wygodne, ale drogie. Wybierając się w dłuższą trasę należy najpierw ustalić cenę za przejazd.

Wypożyczenie samochodu
Najwygodniejszym środkiem transportu, dzięki któremu dotrzemy w każde miejsce na wyspie jest samochód. Wypożyczalnie znajdują się w we wszystkich większych miejscowościach a ich znalezienie nie jest w żaden sposób problematyczne. Aby wypożyczyć samochód należy posiadać prawo jazdy przynajmniej 1 rok i mieć ukończone 21 lat. W większości wypożyczalniach na Fuerteventurze, biorąc pojazd należy wpłacić kaucję. Zazwyczaj otrzymujemy auto z pełnym bakiem benzyny i z takim samym poziomem paliwa musimy je zwrócić.
Drogi na wyspie są w dobrym stanie i wyraźnie oznakowane.