Fuerteventura - Pogoda, klimat i temperatury

Klimat

Na wyspie panuje klimat suchy, na który wpływ mają prądy morskie oraz wiatr wiejący znad Sahary. W okresie letnim wysokie temperatury chłodzone są przez prąd Kanaryjski, który sprawia, że upały na wyspie nie są tak uciążliwe jak np. w Egipcie. W okresie wiosennym mogą występować burze niosące piasek kalima znad Sahary. Wyspa nie jest górzysta, dlatego jedynym problemem osób tam wypoczywających mogą być stale wiejące wiatry, które potrafią doskwierać nawet w piękną pogodę.

 

Pogoda

Na wyspie panuje doskonała pogoda przez cały rok. W okresie letnim średnie najwyższe temperatury sięgają nawet 30oC, co sprawia, że jest to idealny czas na odpoczynek na jednej z 200 obecnych tam plaż. Nieco niższe temperatury mają miejsce wiosną oraz jesienią - wówczas jest to najlepszy czas na zwiedzanie wyspy. Zima na Fuerteventura jest również przyjemna, gdyż temperatura w ciągu dnia nie spada poniżej 17oC, jednak wieczory bywają chłodniejsze.
Fuerteventura może się poszczycić najniższą sumą opadów w ciągu roku spośród wszystkich Wysp Kanaryjskich, gdyż wynoszą one jedynie 300 mm/1km2. Najwięcej opadów występuje jesienią i zimą. Nie oznacza to, że pojawiają się regularne opady czy też burze, ale jedynie prawdopodobieństwo ich wystąpienia.

Znakomita pogoda przez cały rok, sprawia, że Fuerteventura ma bardzo dobre warunki do rozwoju turystyki.