Zakynthos - Półwysep Keri

Półwysep Keri - znajduje się w południowej części wyspy. Na krajobraz tego miejsca składa się morze, naturalny port, doliny oraz lasy sosnowe. Miejsce to słynie przede wszystkim z bujnych gajów oliwnych, z których wytwarzana jest wysokiej jakości oliwa z oliwek oraz winnic, produkujących wina. Mimo szybkiego rozwoju turystycznego w Keri, większość mieszkańców nadal trudni się uprawą roli. Półwysep jest połączeniem naturalnego piękna przyrody z tradycją i kulturą.

 

 

Co warto zobaczyć wybierając się na Półwysep Keri:

1) Keri - urokliwa a zarazem tradycyjna wioska położona na wzgórzu ok. 19 km na południowy-zachód od miasta Zakynthos. Bogata w wąskie uliczki i kamienne, weneckie budynki, które przetrwały potężne trzęsienie ziemi w 1953 roku. Miejsce to jest wolne od masowej turystyki. W wąskich uliczkach znajdziemy jedynie kilka kawiarni.


2) Latarnia morska - usytuowana jest ok. 1 km od wsi na wysokości ok. 300 m n.p.m. na stromym klifie. Znajduje się tam punkt widokowy, z którego rozpościera się niesamowita panorama na morze jak i klifowe wybrzeże. Miejsce to jest idealne do napawania się widokiem zachodzącego słońca.


3) Plaża - nieduża, żwirowa usiana małymi, białymi kamykami obmywana przez krystalicznie czyste wody. Istnieje możliwość wynajęcia leżaków oraz parasoli. Na wybrzeżu jest wiele tawern, w których można zjeść przysmaki kuchni regionalnej z pięknym widokiem na zatoczkę.


4) Port - warto odwiedzić to miejsce, gdy chcemy zwiedzić pobliską wyspę Marathonisi i  groty Keri (Keri Cave). Można skorzystać z  oferowanych wycieczek lub wynająć łódkę i samemu poznawać uroki tych miejsc.

 

Keri to także kurort turystyczny, w którym znajdziemy hotele oraz apartamenty do wynajęcia. Nie brakuje tam barów z muzyką graną na żywo i dobrych tawern serwujących przysmaki. Dla miłośników podwodnego świata Keri oferuje dwa centra nurkowe.

Galeria - Keri

  • keri_0