Rodos - Ixia

Ixia - miejscowość wypoczynkowa położona 4 km na zachód od miasta Rodos. Swoją malowniczość zawdzięcza wzgórzom pokrytym bujną roślinnością. Okolica wyjątkowo zachęca do jej bliższego poznania podczas spacerów lub przejażdżek rowerowych.

Mianem Ixia określa się nie tylko kurort turystyczny, ale również kilkukilometrową plażę zatoki Trianta. Ze względu na silne wiatry oraz fale miejsce to przyciąga miłośników windsurfingu. Znajdują się tu również ośrodki sportowe, w których można spróbować jazdy na nartach wodnych czy lotów na spadochronie za motorówką.
Sama plaża jest dosyć długa, jednak wąska i kamienisto-piaszczysta. Egzotycznego charakteru nadaje szmaragdowo - turkusowa woda. Plaża jest dobrze zagospodarowana. Znajdziemy na niej bary, prysznice oraz miejsca gdzie wynajmiemy leżaki i parasole.
W Ixia bardzo dobrze rozwinięta jest baza noclegowa - począwszy od luksusowych hoteli, przez pensjonaty, a skończywszy na prywatnych pokojach do wynajęcia w przystępnych cenach. Nie brak tutaj dyskotek, restauracji, sklepów czy też miejsc, w których grana jest muzyka na żywo.

Jedyną niedogodnością Ixii jest to, że aby dostać się na plażę należy przejść przez bardzo ruchliwą ulicę, co jest uciążliwe.