Kreta - Plakias

Plakias - wioska położona na południu Krety. Oddalona ok. 30 km od Rethymno. Od północy otoczona górami, od południa Morzem Libijskim.

 

Do 1970 roku Plakias było małą wioską, w której można było znaleźć jedynie 10 domów miejscowych rybaków.

 

Ze względu na pięknie plaże oraz ciekawą okolicę Plakias zaczyna się powoli przekształcać w nadmorski kurort. W jednej części wsi plaża ma dosyć sporo kamieni, natomiast udając się na wschód, wzdłuż zatoki dojdziemy do pięknej, piaszczystej. Ze względu na to, iż nie są to miejsca bardzo zatłoczone, możemy cieszyć się przestrzenią i wypoczynkiem w zatoce. Wschodni kraniec plaży stał się ulubionym miejscem naturystów. Niedaleko od Plakias po wschodniej części zatoki jest wiele równie pięknych plaż takich jak: Damnoni - kiedyś uważana za najpiękniejszą na Krecie. Obecnie, w szczycie sezonu zamienia się w gwarny kurort z dużą ilością hoteli i tawern na wybrzeżu. Ammoudi niewielka plaża, która ze względu na brak bazy noclegowej w tym miejscu zachowała swój dotychczasowy urok. Na zachód od Plakias znajduje się przepiękna plaża Souda z palmami oraz żwirowym piaskiem, obmywanym przez krystalicznie czyste wody.

 

W samej miejscowości znajdziemy wiele małych  hoteli, tawern, super-marketów, wypożyczalni samochodów oraz kilka agencji turystycznych. Należy pamiętać, że nie ma tutaj banku ani bankomatu.
W jednym z tutejszych hoteli znajduje się centrum nurkowania. Podczas nurkowania przy skałach należy uważać na jeżowce.

 

 

 

Galeria - Plakias

  • plakias_0