Teneryfa - wąwóz Masca

Masca to malowniczy wąwóz w północno-wschodniej części Teneryfy, który swój początek ma w miejscowości o tej samej nazwie. Trasa biegnie pomiędzy wysokimi klifami - dochodzącymi do 450 metrów wysokości - i ma długość prawie 4 kilometrów. Na jej pokonanie w jedną stronę należy zarezerwować około 3 godzin, aczkolwiek wycieczka pod górę na pewno będzie ciut dłuższa i męcząca. Trasa jest bardzo kręta. Dzięki temu mamy okazję podziwiać przepiękne urwiska skalne, doliny i wzniesienia. Wycieczkę należy zaplanować w pogodny dzień, ponieważ wilgoć na skałach czyni je bardzo śliskimi. Wąwóz zakończony jest plażą, gdzie można chwilę odpocząć, wsłuchując się w dźwięk oceanu, a następnie wybrać się w pieszą, drogę powrotną lub skorzystać z małych łodzi, które dostarczą nas ponownie do cywilizacji.

W przeszłości Masca uznawana była za kryjówkę i ostoję piratów, z racji swej niedostępności z powodu braku drogi dojazdowej od strony lądu.

Trasa wąwozu nie należy do najłatwiejszych, dlatego warto się do niej przygotować - dużo spacerować oraz zopatrzyć się w odpowiednie obuwie. Osoby mające problemy ze stawami powinny zrezygnować z wędrówki.

 

Masca

  • 001_masca