Teneryfa - plaże

Wybrzeże wyspy jest bardzo zróżnicowane. Znajdują się tutaj długie i rozległe plaże, małe zatoczki lub skaliste urwiska. Większość część wybrzeża pokrywa wulkaniczny, prawie czarny piasek. Złociste plaże najdują się jedynie na południu wyspy i zostały utworzone z piasku przywiezionego z Sahary.

 

Najładniejsze plaże Teneryfy:
 - Playa de Los Cristianos - długa na 400 m piaszczysta plaża pokryta jest drobnym, złotym piaskiem. Ze względu na to, że osłonięta jest przez znajdujący się w pobliżu port, woda tutaj jest dosyć spokojna. Na plaży znajdziemy prysznice, możliwość wypożyczenia leżaków, parasoli.
Ta urokliwa zatoka znajduje się u podnóża promenady Los Cristianos.

- Playa las Vistas - jedna z najpopularniejszych plaż na wyspie. Jest bardzo rozległa i pokryta drobym biało-złotym piaskiem. Ze względu na usypane kamienie, które pełnią funkcję falochronu, jest idealnym miejscem na wypoczynek rodzin z dziećmi. Na plaży znajdziemy wszystkie potrzebne udogodnienia, a w tym dla osób niepełnosprawnych. Punktem charakterystycznym tego miejsca jest zlokalizowana w głąb oceanu fontanna. Za plażą znajduje się promenada. Playa las Vistas za swoją jakość została odznaczona Błękitną Flagą.
Plaża znajduje się między ośrodkami turystycznymi Las Cristianos i Las Americas.

- Playa de Jardín - malownicza plaża położona w Puerto de la Cruz na zachodnim krańcu miasta. Jest otoczona pięknymi ogrodami botanicznymi zaprojektowanymi przez César Manrique. Krajobraz idealny do robienia fotografii. Plaża usłana jest czarnym, miękkim, powulkanicznym pisakiem.
Istnieje tu możliwość uprawiania sportów wodnych.

- Playa Martiánez - piaszczysta plaża położona na wschodnim wybrzeżu Puerto de la Cruz. Pokryta jest czarnym, miałkim pyłem wulkanicznym. Oferuje bogatą gamę sportów wodnych.

- Playa de las Tresitas - jedna z najpopularniejszych plaż znajduje się ok. 7 km od Santa Cruz de Tenerife w miejscowości San Andrés. Została utworzona pośród malowniczego krajobrazu gór. Długa na prawie półtora kilometra plaża charakteryzuje się miałkim, złotym piaskiem przywiezionym z Sahary. Dzięki znajdującemu się tutaj falochronowi woda w tym miejscu jest spokojna i tworzy bezpieczne kąpielisko. Playa de las Tresitas jest ulubionym miejsce wypoczynku mieszkańców wyspy.
Na plaży często organizowane są zajęcia z jogi, aerobiku czy też gra w siatkówkę. Istnieje możliwość wypożyczenia leżaków i parasoli. Tuż obok plaży znajdują się bary i restauracje.

- Playa del Duque - malownicza zatoka położona pomiędzy dwoma stromymi klifami oddalona jest kilka kilometrów od Playa del Duque. Woda w tym miejscu mieni się w pięknych kolorach szmaragdu jak i szafiru. Plaża ta w połowie jest naturalna a w połowie została sztucznie pokryta piaskiem. Cześć piaszczysta utworzona jest również przez okruchy muszelek wyrzucony przez fale na brzeg. Są one tak mocno oszlifowane przez wodę morską, że oczywiście bez obaw możemy spacerować po plaży boso.

- El Bollullo - przepiękna, naturalna plaża położona w malowniczej dolinie La Orotava w północnej części Teneryfy. Ta zatoka pokryta wulkanicznym, miękkim piaskiem i otoczona jest przez strome klify. Plaża nie ma zrobionego falochronu, dlatego mogą tu występować fale i prądy morskie.

- El Medano - plaża położona na południowym wybrzeżu Teneryfy. Jest długa i pokryta złotym piaskiem. Na jednej części można odpoczywać, zażywać wodnych kąpieli, opalać się, natomiast kraniec plazy jest idealnym miejscem do uprawiania sportów wodnych. Co roku odbywają się tutaj mistrzostwa kitesurfingowe. Na plaży znajdziemy mnóstwo leżaków z parasolami, prysznice, szatnię oraz udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Dzięki tym wszystkim zalteom oraz czystości El Medano została odznaczona Błękitną Flagą.
Równolegle do plaży biegnie promenada, gdzie znajduje się wiele sklepów, restauracji, kawiarenek oraz wypożyczalnie sprzętu wodnego.

- Playa San Marcos - ładna plaża położona na północnym wybrzeżu wyspy w miejscowości Icod de los Vinos. Jest to ulubione miejsce mieszkańców Puerto de la Cruz. Ta wulkaniczna plaża położona jest na tle ładnego krajobrazu złożonego ze skał i klifów. Woda w tym miejscu jest spokojna, zatem jest to idealna opcja dla rodzin z dziećmi. Na plaży znajdziemy wiele leżaków, parasoli oraz prysznice. Równolegle do plaży biegnie promenada, na której zajdują się restauracje serwujące lokalne przysmaki,kilka sklepów oraz kawiarnie.

- Playa Fanabé - piękna plaża pokryta złotym, drobnym piaskiem, położona jest na południowym wybrzeżu wyspy. Jest to kolejna bardzo dobra propozycja dla osób chących zażyć relaksujących kąpieli wodnych, ale też i słonecznych. Tak jak i wiele innych plaż Teneryfy Playa Fanabé  może pochwalić się odznaczeniem Błękitnej Flagi.
W pobliżu plaży znajduje się duża ilość restauracji oraz kawiarni.