Majorka - Transport

Po wyspie można się poruszać na kilka sposób. Jaki z nich wybierzemy zależy tylko i wyłącznie od tego, którym środkiem tranportu będzie nam się nawygodniej podróżowało.

Komunikacja miejska:

Sieć komunikacji autobusowej na Majorce jest całkiem dobrze rozwinięta i obejmuje niemal całą wyspę. Podróżowanie autokarem jest dosyć wygodne. Wybierając się jednak w odległe miejsca należy sprawdzić rozkład jazdy autobusu powrotnego, gdyż na niektórych odcinkach autobusy kursują jedynie kilka razy w ciągu dnia.
Poruszanie się komunikacją miejską po stolicy wyspy (Palma de Mallorca) również jest proste. Trasy są bardzo dobrze oznakowane, a autobusy kursują przez cały dzień nawet do późnych godzin nocnych. Głównym punktem komunikacyjny w stolicy jest Plaça d'Espanya i Plaça de la Reina. Koszt jednego przejazdu w obrębie miasta to ok. 1,20 euro. Bilety można nabyć u kierowcy - jednak należy wtedy pamiętać, aby mieć drobne.

Taksówki
Podróżowanie tym środkiem transportu również nie jest bardzo drogie. Taksówki odjeżdżają z określonych miejsc.
Informacja o cenie przewozu z jednego miejsca do drugiego znajduje się na tablicach zlokalizowanych tuż przy postojach, co wyklucza problem z zawyżaniem cen przez kierowców. Główne punkty odjazdu taksówek z Palma de Mallorca to: Plaça Weyler, Av. Alemanya, Jaume III, Plaça de la Porta des Camp, Plaça del Pont, C. Camilo Jose cela, Plaça d'Espanya i Porta Sant Antoni.

Samochód

Najlepszą opcją, aby zwiedzić całą wyspę bez jakichkolwiek ograniczeń jest wynajęcie samochodu. W każdej miejscowości większej czy też mniejszej można znaleźć wypożyczalnie.  W większości z nich akceptowane jest polskie prawojazdy. Koszt wynajęcia samochodu to od 40 euro za dobę + paliwo. Poruszając się po wyspie wynajętym samochodem należy pamiętać, aby mieć przy sobie prawo jazdy, a nie jego kserokopię.