Majorka - Klimat, pogoda i temperatury

Na Majorce panuje klimat subtropikalny śródziemnomorski. Charakteryzuje się upalnym, suchym latem, które rozpoczyna się w maju i trwa do października. Zima jest łagodna lecz deszczowa i wietrza, z temperaturami nie spadającymi poniżej 10oC. Jesienią, zimą czy też wczesną wiosną utrzymuje się ładna pogoda i przez kilka godzin w ciągu dnia świeci słońce.

Charakterystyka pór roku:

Wiosna

Średnia temperatura na wyspie w miesiącach wiosennych wynosi od 14oC w marcu, 15oC w kwietniu oraz 18oC w maju. Jest to czas, w którym wyspa kwitnie i jest najbardziej kolorowa. Charakteryzuje się krajobrazami wypełnionymi soczystą zielenią, kwiatami oraz drzewami owocowymi. Jest to idealna pora roku do odkrywania jej naturalnego piękna podczas pieszych lub rowerowych wycieczek.

Lato

Latem na Majorce jest bardzo gorąco oraz sucho. Średnia temperatura powietrza w dzień sięga nawet 30oC. Słońce świeci każdego dnia, natomiast deszcz jest rzadkością. Temperatura wody w miesiącach letnich wynosi od 22oC - 26oC. Najcieplejszym miesiącem jest sierpień. Temperatura może wtedy sięgać nawet 40oC. Jest to okres w szczególności polecany na spędzanie czasu na wybrzeżu na jednej z wielu pięknych plaż.

Jesień

Jesienią na wyspie jest dosyć ciepło. Temperatury powietrza wynoszą we wrześniu ok. 23-25oC, październiku ok. 20oC oraz w listopadzie ok. 15oC. Kąpiele w morzu są możliwe nawet do listopada. Od połowy października pojawia się coraz więcej deszczowych dni, którym często towarzyszą gwałtowne ulewy.

Zima

Zima na Majorce jest łagodna. W styczniu jak i w lutym jest wiele dni słonecznych a średnia temperatura  nie spada poniżej 10oC.
Z początkiem roku krajobraz na wyspie zaczyna się diametralnie zmieniać. Z końcem stycznia zaczynają kwitnąć migdałowce i pokrywają wyspę różowymi oraz białymi kwiatami. Deszcz sprawia, że na Majorce jest dostateczna wilgotność, aby w zielonym regione jakim jest Es Raiguer rosły lasy eukaliptusowe, drzewa oliwne, owoce, a w dolinach figowce, plantacje pomarańczy oraz drzewa cytrusowe.

O każdej porze roku na Majorce jest przyjemnie. Zatem to kiedy wybierzemy się na rajską wyspę na odpoczynek zależy tylko i wyłącznie od naszych preferencji i od tego, w jaki sposób chcemy spędzić czas urlop.