Gran Canaria - Roque Nublo

Roque Nublo -  jeden z najbardziej rozpoznawalanych i dominujących symboli na wyspie - bazaltowy monolit mierzący ok. 80 m wysokości. Wyrasta on ze skały wznoszącej się na 1813 m n.p.m. W jego pobliżu znajdują
się dwie mniejsze skały, które ze względu na charakterystyczne kształty nazywane są: La Rana (żaba) i El Fraile (mnich). Roque Nuble najlepiej podziwiać z punktu widokowego Degollada Becerra znajdującego się kilka kilometrów w kierunku południowym od Cruz de Tejda przy drodze GC-150.
Warto wybrać się również na wędrówkę pod Rouge Nublo. Trasa zaczyna się przy parkingu przy trasie GC-600
ok. 1 km na zachód od Ayacata. Trasa jest relatywnie łatwa i zawiera tylko jedno cięższe podejście. Warto jednak zadać sobie trochę trudu, aby ją pokonać, gdyż cudowne widoki  na zielone doliny, skaliste granie, ocean czy też Roque Betaiga na pewno to zrekompensują.
Odległość jaka jest do pokonania to 6,5 km i pokonanie jej zajmie ok. 2 h. W przypadku, gdy początek i koniec naszej trasy będzie miał miejsce w miejscowości Ayacata do podanego czasu należy doliczyć dodatkowe 2 godziny. Droga w miasteczku oznakowana jest jako Los Pechos i prowadzi stromo w gorę.

Roque Betaiga - bazaltowy monolit wyrastający ze skał dokładnie w środku Gran Canarii. Wznosi się on na wysokość 1412 m n.p.m. dokładnie nad doliną. Uważa się, że niegdyś było to święte miejsce Guanczów, którzy składali tutaj ofiary, prosząc od deszcz.

Istnieje możliwość dojazdu do niego bardzo krętą i wąską drogą.