Gran Canaria - Puerto Rico

Puerto Rico - kurort turystyczny zlokalizowany w południowo-zachodniej części Gran Canarii. Miejscowość położona jest w dolinie, pomiędzy osłaniającymi ją od wiatru górami.  Gwarantuje to doskonałą pogodę przez cały rok. W Puerto Rico doskonale widoczne jest wulkaniczne pochodzenie wyspy. Skalne ściany ostro kontrastują tu z bujną zielenią.

Na zachodniej części plaży znajduje się port, w którym oferowane są różnego rodzaju atrakcje począwszy od wędkowania na otwartym morzu, żeglowania a skończywszy na wyprawach wokół wyspy. Z portu, nadmorską promenadą, warto wybrać się na spacer w kierunku Playa de los Amaderos. W ten sposób dotrzemy do punktu widokowego, z którego roztacza się przepiękna panorama na całą Zatokę Puerto Rico. Osoby pragnące odpocząć od słonecznych promieni, powinny wybrać się do parku miejskiego, gdzie odrobinę cienia dają drzewa figowe oraz palmy.

Plaża w zatoce nie jest zbyt duża, jednak żółty, drobny piasek i łagodnie opadające dno sprawia, że jest popularnym miejscem do spędzenia urlopu wśród rodzin z dziećmi.

W Peurto Rico znajduje się również basen z podgrzewaną wodą, kręgielnia, korty tenisowe, korty do mini golfa oraz centrum handlowe pełne sklepów i restauracji.