Gran Canaria - Playa del Inglés

Playa del Inglés - nowoczesne miasto oraz największy kurort turystyczny położony w południowej części wyspy. Wraz z sąsiadującymi miejscowościami tworzy konglomerat wypoczynkowy o wspólnej nazwie Costa Canaria.        

Playa del Inglés zostało wybudowane w miejscu dawnych plantacji pomidorów.

Miejscowość ta jest najbardziej obleganym turystycznie miejscem w południowej części Gran Canarii. Dla odwiedzających Playa del Inglés ma do zaoferowania duży wybór miejsc noclegowych począwszy od luksusowych hoteli a skończywszy na małych pensjonatach oferujących swoje usługi w bardzo przystępnych cenach.
Znajduje się tutaj długa na 6 km piaszczysta plaża z łagodnie opadającym dnem. Doskonała pogoda sprzyja biernemu wypoczynkowi na słońcu. Dla tych, którzy wolą spędzać swój czas aktywnie, istnieje możliwość spróbowania swoich sił w jednym z wielu oferowanych sportów wodnych. Jeśli wolimy odpoczynek w ciszy, to plaża jest na tyle duża, że bez większych problemów znajdziemy bardziej ustronne miejsce. Pomiędzy promenadą a miejscem, w którym można się opalać i zażywać wodnych kąpieli, znajdują się piaszczyste wydmy, a kilka metrów od nich plaża naturystów.

Playa del Inglés jest miejscowością tętniącą życiem 24 h na dobę. W dzień można odpoczywać na plaży lub wybrać się na wycieczkę promem w inne zakątki Wysp Kanaryjskich. Popołudnia można spędzić w jednej z wielu restauracji spełniających oczekiwania każdego podniebienia, często w przystępnych cenach, a wieczorem dobrze się bawić do białego rana w jednej z wielu dyskotek.

W tej nowoczesnej miejscowości znajdują się duże centra handlowe i rozrywkowe. Są to wielopiętrowe budynki z powierzchniami zaadoptowanymi na sklepy, bary, restauracje oraz miejsca różnych rozrywek.
W miejscowości znajdziemy również wiele urokliwych sklepików, w których możemy nabyć kanaryjskie produkty np. suszone tropikalne owoce, lokalne alkohole czy też ręcznie haftowane obrusy.

 

W mieście bardzo sprawnie działa komunikacja autobusowa i mini pociąg. Swoje usługi przewozowe oferują również firmy taksówkarskie.