Gran Canaria - Maspalomas

Maspalomas - miejscowość wypoczynkowa i zarazem najstarszy kurort turystyczny na południowym wybrzeżu wyspy. Jest miejscem, w którym znajdują się najpiękniejsze plaże na Gran Canarii. Maspalomas znajduje się pomiędzy gwarnym kurortem Playa del Inglés a bardziej spokojnym Las Meloneras.
Znajdziemy tutaj nie tylko luksusowe hotele, ale również apartamenty czy też bungalowy oferujące wszystkie możliwe udogodnienia. Powstały tutaj również osiedla wakacyjne takie jak np. Campo de Golf czy też Campo Internacional i Sonnenland.
Doskonale rozwinięte jest takżę zaplecze gastronomiczne. Restauracje, bary i kawiarnie znajdziemy nie tylko w samym miasteczku lecz również bezpośrednio przy plaży.
Doskonałe warunki klimatyczne jak i pogodowe pozwalają na uprawianie wszelakich sportów wodnych począwszy od surfingu a skończywszy na przejażdżce na nartach wodnych. Maspalomas stale się rozwija. Na przestrzeni lat powstało tutaj wiele parków rozrywki, które nie tylko zapewniają dobrą zabawę najmłodszym, ale także i dorosłym. Osoby, które chciałyby się już oderwać od wodnych szaleństw, a jednocześnie mają ochotę na dalszy ruch, mogą wybrać do kompleksu sportowego, w którym można zagrać w tenisa lub squasha.
Osoby lubiące zakupy powinny odwiedzić nowoczesne centrum handlowe Faro 2.

 

Maspalomas dzięki pięknej i dobrze zagospodarowanej plaży jest jednym z najbardziej obleganych przez turystów miejscem na Gran Canarii.

 

Ciekawe miejsca:
- Aqualand - największy park wodny na wyspie, który do zaoferowania ma wiele atrakcji takich jak: zjeżdżalnie Kamikaze, spływy na trawie, plażę surferów ze sztucznymi falami, egzotyczny mini park i wiele innych. Powierzchnia parku wynosi 130 tys. m2.
Aqualand znajduje sie przy Ctra, Palmitos Park.
- Holiday World - największy na wyspie park rozrywki, w którym znajdziemy wiele atrakcji dla każdej grupy wiekowej. Znajdziemy tam wszystko począwszy od diabelskiego młyna przez niezliczoną ilość karuzeli a skończywszy na roller coasterach. Na terenie Holiday World znajduje się również kręgielnia, salon gier czy też salony SPA.
Park znajduje się przy Avda.
- Faro de Maspalomas - latarnia morska znajdująca się na południowym krańcu pasma wydm. Jej budowę rozpoczęto w 1861 roku, natomiast ukończono 28 lat później. Po raz pierwszy uruchomiono ją w 1890 roku. Latarnia o wysokości 65 m niegdyś wskazywała trasę statkom parowym płynącym z Europy do Ameryki.