Gran Canaria - Transport

Po wyspie można poruszać się na kilka sposobów. Jaki wybierzemy zależy od tego, co chcemy zobaczyć i jaki środek transport będzie nas najmniej kosztował.

Komunikacja miejska

Na wyspie komunikacja autobusowa działa całkiem sprawnie. Sień połączeń między miejscowościami jest bardzo logiczna, co pozwala na poruszanie się po wyspie bez większych trudności. Ceny biletów, trasy oraz godziny odjazdu z danego miejsca można sprawdzić w każdym biurze turystycznym (znajdują się w każdej miejscowości) lub na stronie internetowej przewoźnika (www.globalsu.net). Dodatkowo po stolicy wyspy kursują autobusy (żółte) jedynie w obrębie miasta, co pozwala na szybkie dotarcie w interesujące nas miejsce.

Wynajem samochodu

W przypadku, gdy chcemy zwiedzić wyspę w kilka osób, najlepszych i najtańszym rozwiązaniem będzie wypożyczenie samochodu. Gran Canaria nie jest dużą wyspą, co oznacza, że do najdalszego punktu dojedziemy w ok. 1,5 h.

Wypożyczalnie znajdują się w każdym kurorcie turystycznym i na lotnisku. Ze względu na to, iż jest popularnym środkiem transportu warto wcześniej dokonać rezerwacji przez internet. Dzięki temu możemy skorzystać z obniżek i upustów. Większość dróg na Gran Canarii jest krętych, na których należy wyjątkowo uważać. Należy również wziąć pod uwagę fakt, iż np. w Las Palmas może być problem z zaparkowaniem samochodu. Nie ma tutaj wyznaczonych parkingów, co oznacza, że znalezienie wolnego miejsca zajmuje strasznie dużo czasu. Natomiast, gdy uda nam się w końcu znaleźć jakiś płatny parking wówczas zaparkowanie samochodu sporo nas będzie kosztować.

Transport na inne Wyspy Kanaryjskie

Spędzając urlop na Gran Canarii warto jest wybrać się na inne wyspy archipelagu Wysp Kanaryjskich. Promy odpływają z portów w Agaete oraz Las Palmas de Gran Canaria. Dokładne ceny oraz godziny, w których odpływają promy znajdziemy na stronach internetowych kilku firm oferujących tego typu usługi (www.navieraarmas.com, www.fredolsen.es).

Drogi Gran Canarii

  • 001_drogi_na_gran_canari