Gran Canaria - plaże

Gran Canaria słynie przede wszystkim z pięknych, naturalnie złotych plaż. Ze względu na to, że wyspa jest pochodzenia wulkanicznego jej zatoki zajmują ponad 60 km lini brzegowej i są bardzo zróżnicowane. Znajdują się tutaj zarówno plaże ze złocistym, delikatnym piaskiem jak i niemal czarne oraz kamieniste. Zatoki duże jak i małe w różnych kształtach i z różnorodnymi krajobrazami. Na większości plaż istnieje możliwość uprawiania sportów wodnych.

Plaże Gran Canarii:
- Playa de las Canteras - uważana za jedną z najpiękniejszych plaż na wyspie. Znajduje się w samym centrum Las Palmas. Charakteryzuje się tym, że jest długa na 3 km i pokryta złotym, drobnym piaskiem. Naturalna, skalna bariera znajdująca się kilkadziesiąt metrów od brzegu hamuje fale, co sprawia, że woda jest niezwykle spokojna.
Na tej plaży istnieje możliwość uprawiania wielu sportów wodnych.
Wzdłuż promenady znajdującej się na wybrzeżu znajdziemy hotele, restauracje oraz bary.
- Playa de las Alcaravaneras - druga plaża miejska znajdująca się w stolicy wyspy. Pokryta jest złocistym, miałkim piaskiem. Jedynym uniedogodnieniem może być znajdująca się w pobliżu przystań jachtowa, co z kolei będzie atutem dla amatorów żeglugi.
- Playa de San Agustín - znajduje się na wschód od miejscowości Playa del Inglés. Pokryta jest ciemnym, wulkanicznym piaskiem. Jest idealnym miejscem do zażywania kąpieli wodnych, nurkowania z rurką i ekwipunkiem. Ze względu na to, że dno opada tutaj powoli plaża polecana jest rodzinom z dziećmi.
- Playa del Inglés - znajduje się w pobliżu Maspalomas. Ma ok. 3 km długości i ok. 2 km szerokości w najszerszym punkcie. Oprócz leżakowania istnieje tutaj możliwość uprawiania sportów wodnych. Z promenady w okół plaży rozciągają się piękna panorama na wydmy.
- Maspalomas - rozciąga się na północ od miejsca, gdzie kończy się Playa del Inglés aż do latarni morskiej. Pokryta jest drobnym, jasnym piaskiem. Jej mała wschodnia część przeznaczona jest dla nudystów.
Na plaży istnieje możliwość uprawiania różnych sportów wodnych i rekreacyjnych. Wyposażona jest w bary i prysznice.
- Playa de Puerto Rico - piękna, mała plaża znajduję się w miescowości Puerto Rico położonym w południowo-zachodniej części wyspy. Plaża jest piaszczysta i oferuje się na niej różne sporty wodne.
- Playa de Amadores - duża zatoka położona pomiędzy miejscowościami Puerto Rico i Puerto Mogan. Charakteryzuje się złotym piaskiem i krystalicznie czystą wodą.

W 2004 roku plaża ta została odznaczona Błękitną Flagą za wysokie standardy jakości wody, czystości, edukacji ekologicznej.

Plaża godna polecenia rodzin omz dziećmi.
- Playa de Mogan - piękna, piaszczysta plaża znajdująca się na południowym wybrzeżu wyspy w kurorcie o tej samej nazwie. Dzięki falochronom wody w tym miejscu są spokojne, co zapewnia bezpieczne kąpiele. Dodatkowymi atutami jest możliwość nurkowania, przejażdżki na rowerach wodnych i kajakach.
- Playa Taurito - plaża znajdująca się pomiędzy Puerto Mogan i Puerto Rico. Pokryta jest delikatnym żółtym piaskiem. Jest idealnym miejscem na odpoczynek z dala od głośnych kurortów.
- Playa de Meloneras - plaża położona w okolicy imponujących wydm Maspalomas. Charakteryzuje się złotym, delikatnym piaskiem, które obmywane jest przez krystalicznie czyste wody oceanu. Idealne miejsce, w którym można odpocząć w ciszy i spokoju.