Fuerteventura - Informacje praktyczne

Jak dojechać:
- samolot - na wyspę można dotrzeć z prawie wszystkich międzynarodowych portów lotniczych. Lotnisko Matorral znajduje się ok. 6 km od stolicy wyspy. 
- dojazd z lotniska - osoby podróżujące na własną rękę mają do wyboru dwa środki transportu:
- taksówka (opcja droższa) lub autobus, którym za małą opłatą ok. 2 euro dojedziemy do Puerto del Rosario. Z dworca autobusowego w stolicy bez problemu dostaniemy się w praktycznie każde miejsce na wyspie.

Język urzędowy:
Na wyspie językiem urzędowym jest hiszpański. W kurortach oraz większych miastach bez problemu porozumiemy się w j. angielskim i j. niemieckim.

Waluta:
Obowiązującą walutą na wyspie jest EURO.
Banki znajdują się w centrach miejscowości turystycznych i otwarte są jedynie w dni robocze w godz. 9 - 13. W wielu miejscach można także korzystać z bankomatów.

Czas lokalny
Od czasu obowiązującego w Polsce należy odjąć 1 h. Jeśli w kraju jest godz. 13:00, to na Fuerteventurze jest 12:00.

Formalności wizowo-paszportowe:
Podróżując na wyspę wystarczy ze sobą zabrać jedynie dowód osobisty lub paszport.

Ubezpieczenie zdrowotne:
Turyści w razie nagłego zachorowania mogą skorzystać z darmowej opieki zdrowotnej, po okazaniu Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EHIC/EKUZ). Aby ją otrzymać należy udać się do NFZ w swoim rejonie wraz z wypełnionym formularzem oraz dokumentem poświadczającym opłacanie składek ubezpieczenia zdrowotnego. Wydanie kart jest bezpłatne.
Warto jednak wykupić dodatkowe/prywatne ubezpieczenie. Wizyty lekarskie na wyspie są płatne, a o zwrot kosztów leczenia należy się starać po powrocie do kraju. W takim przypadku niezbędny będzie szczegółowy rachunek o który należy poprosić lekarza.

Elektryczność:
Gniazdka standardowe - napięcie 220 V/50 Hz.
Bezpieczeństwo
Na wyspie jest stosunkowo bezpiecznie. Napady na turystów są rzadkością. Najpowszechniejszą formą przestępczości wobec obcokrajowców są: kradzieże wartościowych rzeczy na plaży, z wypożyczonych samochodów oraz z pokoi hotelowych.
Aby uniknąć przykrych konsekwencji należy:
- rzeczy wartościowe zostawiać w hotelowych sejfach;
- nie pozostawiać cennych przedmiotów na plaży, przy basenach hotelowych;
- nie zostawiać nic wartościowego w samochodzie.