Formentera - plaże

Formentera słynie przede wszystkim z 20-sto kilometrowego wybrzeża pięknych plaż pokrytych białym piaskiem obmywanych przez krystalicznie czyste wody Morza Śródziemnego. Znajduje się tutaj wiele typowych zatoczek oraz dzikich plaż. Niektórzy uważają, że plaże na Formeneterze należą do najpiękniejszych na wyspie.

1) Illetas - znajduje się na najbardziej wysuniętej części wyspy na północ. Jest to jedna z najbardziej popularnych plaż na wyspie. Znajdziemy tu leżaki wraz z parasolami, hamaki, natomiast tuż przy niej znajdują się restauracje, bar i szkoły nurkowania. Ta zatoka jest idealnym miejscem do uprawiania sportów wodnych takich jak np. narciarstwo i żeglarstwo. Na plażę najlepiej wybrać się na rowerach bądź pieszo. Illetas jest oficjalną plażą nudystów.

2) Cala Saona - znajduje się w zachodniej części wybrzeża wyspy, kilka kilometrów od Sant Francesc. Długość plaży wynosi jedynie 140 m, natomiast niewątpliwie jest najładniejszą zatoczką Formentery. Piaszczysta plaża z białym piaskiem znajduje się u stóp czerwonych klifów Punta Rasa oraz drzew sosnowych.
Na plaży znajdziemy parasole, restauracje oraz małe sklepiki, a także miejsca na uprawianie sportów wodnych. Cała Saona jest także doskonałym miejscem wypadowym do zwiedzania wyspy.

3) Platja de Migjorn - jedna z największych plaż piaszczystych na wyspie. Znajduje się na południowym wybrzeżu wyspy. Ze względu na to, że plaża jest duża nigdy nie bywa zatłoczona. Istnieje tam możliwość uprawiania sportów wodnych. Na samej plaży znajdziemy małe bary oraz restauracje.

4) Playa Llevant - długa a zarazem szeroka plaża usytuowana w północno-wschodniej części wybrzeża. Jest jedną z najspokojniejszych na wyspie. Odpoczywając można się napawać widokiem na pobliską Ibizę.

5) Es Pujols - szeroka piaszczysta plaża o nierównym podłożu otoczona wydmami. Tutaj również znajduje się największy kurort turystyczny. Jest świetnym miejscem do uprawiania windsurfingu, żeglarstwa oraz parasailingu. Na wybrzeżu znajdziemy również deptak usiany barami oraz restauracjami.

6) Es Calo - miejsca tego nie można uważać za plażę, a idealne miejsce do nurkowania. Ze względu na skały, które odbijają światło - morze w tym miejscu ma przepiękny, błękitny kolor.