Zakynthos - Marathonisi

Marathonisi (żółwia wyspa) - mała, bezludna wyspa położona w Zatoce Keri, wchodząca wskład Zatoki Laganas. Wyspa zachowuje swoje naturalne piękno. Porośnięta jest sosnami, dębami oraz gajami oliwnymi.  Jest miejscem lęgowym żółwi Caretta-Caretta. Na wyspie są dwie plaże. Jedna z nich jest piaszczysta a druga kamienista. Żółwie swoje jaja składają na plaży pokrytej piaskiem i w tych miejscach można poruszać się tylko brzegiem morza., gdyż wejście w głąb mogłoby skutkować zniszczeniem jaj. Ze względu na to, że Marathonisi wchodzi w skład Narodowego Parku Morskiego, dbającego o przetrwanie gatunku żółwi na wyspie, przestrzegania zasad pilnuje strażnik. Woda w tym miejscu ma jasny odcień błękitu.

 

Druga plaża znajduje się po przeciwnej stronie wyspy. Miejsce to usiane jest białymi kamykami, białymi skałami oraz jaskiniami, które tworzą ładny widok na tle błękitnej wody.

 

Na Marathonisi można dotrzeć:
1) wycieczka zorganizowana z Keri;
2) wynajęcie motorówki w Keri, Laganas lub w Porto Kouklo.
Najlepszą opcją jest wynajęcie motorówki w Keri. Nie trzeba mieć żadnych uprawnień, a dzięki tej opcji mamy możliwość zwiedzenia nie tylko grat grot, ale również możemy popływać po całej Zatoce Laganas.

Galeria - Marathonisi

  • 266_640x480