Zakynthos - Blue Caves (Błękitne Groty)

Blue Caves (Błękitne Groty) - znajdują się na północnym wybrzeżu wyspy niedaleko przylądka Skinari. Uważane są za jedne z najpiękniejszych miejsc. Utworzone w naturalny sposób formacje skalne z łukami powstałymi w wyniku erozji wykreowały wyjątkowy krajobraz morski. Największą jaskinią jest Kianoun.

 

 

Jaskinie zostały odkryte w 1897 roku. Nazwę swą zawdzięczają błękitnemu odcieniowi wody obencego w grotach, powstałego w wyniku załamania światła.

 

Na rejs do Błękitnych Grot najlepiej  wybrać się z przylądka Skinari. Cena wycieczki jest niższa niż z Makrigialos lub Alykes. Łodzie są niewielkie, zatem wpływają do większości jaskiń. Najlepiej wybrać rejs łodzią z przeszklonym dnem, gdyż oprócz podziwiania formacji skalnych mamy możliwość obserwacji dna morza. Podczas wycieczki zazwyczaj jest możliwość zasmakowania kąpieli wodnej.

 

Gdy zakupiliśmy rejs w Skinari po powrocie schodząc przy tawernie schodkami w dół możemy ponownie się wykąpać lub nawet ponurkować z maską. Odpływając w prawo ujrzymy najbliższą grotę. Nie znajdziemy tutaj plaży, natomiast możemy odpocząć lub zostawić rzeczy na skałach.

 

Z Przylądka Skinari - w okolicy latarni - rozpościera się przepiękna panorama na morze oraz wyspę Kefallonia. Wizytówką tego miejsca są niewątpliwie dwa piękne wiatraki (w jednym z nich można wynająć pokój). Z tawerny położonej na samym klifie możemy podziwiać zatoczkę oraz białe klify odcinające się na tle lazurowej wody.

 

Galeria - Blue Caves

  • blue_caves_0