Zakynthos - transport

Komunikacja miejska

Autobusy pomiędzy takimi miejscowościami jak: Laganas, Kalamaki kursują często, natomiast dojazd do innych miejscowości jest już utrudniony. Często przyjeżdżają przed czasem lub kursują według własnego rozkładu jazdy. Bardzo trudno jest zwiedzać Zante posiłkując się jedynie miejscowymi autobusami. Podróżując autobusem warto zapytać kierowcę o godziny powrotu.


Wynajem samochodu

Zwiedzanie wyspy wynajętym środkiem transportu jest dobrym sposobem na aktywne spędzanie czasu, a przy tym nie jesteśmy uzależnieni od rozkładów jazdy obowiązujących w transporcie publicznym. Dodatkowo możemy zwiedzić każdy zakątek wyspy.
Wynająć samochód można na dwa sposoby:
- przez rezydenta naszego biura podróży;
- samemu w jednej z wielu wypożyczalni.

Wynajem samochodu przez rezydenta jest dosyć kosztowną sprawą. Ceny czasami są wyższe nawet o 50% w porównaniu do miejscowych wypożyczalni, a historie opowiadane przez rezydentów o tym, że samochody są w złym stanie technicznym, o trudnych trasach do pokonania czy też problem z ubezpieczeniem można uznać za całkowicie przesadzone. W ten sposób chcą nas przekonać do wynajęcia pojazdu za ich pośrednictwem.
Wypożyczalnie samochodów znajdziemy w każdej miejscowości turystycznej. Warto sprawdzić ceny w kilku z nich, gdyż mogą się różnić. Aby wynająć samochód należy mieć ukończone 23 lata. W większości wypożyczalni akceptowane jest polskie prawo jazdy. Podczas podpisywania umowy, należy ją dokładnie przeczytać i wypytać co zawiera ubezpieczenie pojazdu. Warto, aby obejmowało podwozie, opony oraz karoserię. Mapy wyspy otrzymamy przy wypożyczeniu samochodu oraz możemy o nie zapytać w regionalnych biurach turystycznych.


Wypożyczenie skutera:
Skuter zaraz po samochodzie jest najbardziej popularnym środkiem transportu wypożyczanym na wyspie. Można go wynająć praktycznie we wszystkich miejscowościach. Koszt jest o wiele niższy w porównaniu do wypożyczenia samochodu. Aby wynająć skuter wystarczy posiadać prawo jazdy kat. A lub B.

Jeśli wolimy podróżować innym środkiem transportu po wyspie, to wiele wypożyczalni posiada w swojej ofercie możliwość wynajmu motorów lub quadów.


Drogi na Zante

Drogi na wyspie są w dobrym stanie. W niektórym miejscach są bardzo kręte oraz wąskie. Mimo to jazda po wyspie nie sprawia większych trudności.


Oznakowanie dróg

Oznakowanie dróg nie jest już niestety takie dobre. W wielu miejscach widnieją tablice drogowe oznaczone tylko greckimi wyrazami. Zdarza się również niezgodność mapy z rzeczywistym miejscem.