Zakynthos - nurkowanie

Zakynthos jest doskonałym miejscem do poznawania podwodnego raju. Pod wodą czeka na nas ciekawie ukształtowane dno, usiane ogromnymi głazami oraz kamiennymi tarasami, jaskiniami i naturalnie wyrzeźbionymi grotami i tunelami. Podwodny krajobraz dopełniony jest różnokolorowymi rybami, homarami, langustami czy też ośmiornicami. Przy odrobinie szczęście możemy spotkać delfiny, rozgwiazdę lub fokę. Flora i fauna pod wodą sprawia, iż warto jest nurkować na Zakynthosie. Na wyspie obecnie znajduje się ok. 16 miejsc, w których można uprawiać ten sport. Ze względu na rozległość niektórych z nich potrzeba więcej niż jednej podwodnej wyprawy.

Lista kilu miejsc nurkowych na wyspie:
1.Blue Caves;
2.Magri Gialos;
3.Marathia;
4.Four Caves;
5.Barakuda;
6.Dafni;
7.Faros;
8.Oktopus;
9.Elefant;
10.Keri Caves;
11.Pirgakia;
12.Alati;
13.Lakka;
14.Poseidon Cave;
15.Cave Tunnel;
16.Pultas.

Gdy zamierzamy sami zwiedzać podwodny świat musimy pamiętać o tym, że potrzebne nam będzie zezwolenie na nurkowanie, które można uzyskać w urzędzie portowym. Obowiązuje nas również zakaz wydobywania jakichkolwiek przedmiotów z dna morza.

Jeśli nie posiadamy doświadczenie w nurkowaniu warto się wybrać do jednego z centrum nurkowania. Na wyspie jest ich dosyć sporo.  Oferują podwodne wycieczki z profesjonalnym przewodnikiem wraz z wypożyczeniem sprzętu niezbędnego nurkowi. Można również u nich skorzystać ze szkoleń. Centrum nurkowania znajdziemy m.in. w Limni Keriou, Vassilikos, Laganas.