Santorini - plaże

Niemal wszystkie plaże na Santorini usytuowane są wzdłuż wschodniego oraz południowo-wschodniego wybrzeża wyspy. Każda z nich jest inna, niepowtarzalna i obmywana przez krystalicznie turkusowe wody. Dodatkowo skaliste klify nadają dzikiego charakteru.

1) Czerwona plaża (Paralia Kokkini) - uważana za jedną z najpiękniejszych plaż na Santorini usytuowana jest ok. 12 km na południowy-wschód od Fira w pobliżu starożytnego Akrotiri.Nazwa pochodzi od czerwonego klifu, u stóp którego znajduje się plaża oraz od czerwonego piasku. Droga na plażę prowadzi stromą, skalistą trasą w dół od parkingu, na którym można zostawić samochód. Na plaży znajdziemy leżaki wraz z parasolami  do wynajęcia oraz zaledwie dwie tawerny.

2) Perrisa - jedna z najpopularniejszych plaż na wyspie znajduje sie ok. 15 km na południowy-wschód od Fira. Charakteryzuje się długą, piaszczystą, czarną plażą. Na plaży znajdziemy leżaki wraz z parasolami, boisko do siatkówki oraz miejsce do uprawiania sportów wodnych oraz nurkowania. Niedaleko od plaży zlokalizowane są tawerny oraz bary. Na Perissę można dostać się autobusem.

3) Kamari - położona ok. 10 km na południowy-wschód od Fira. Podobnie jak Perrisa słynie z długiej piaszczystej plaży pokrytej czarnym piaskiem. Na plaży znajdziemy leżaki wraz z parasolami, miejsce do uprawiania sportów wodnych. W pobliżu znajduje się centrum nurkowania, liczne sklepy oraz kawiarnie i tawerny. W niedalekiej odległości od Kamari znajduję się parking oraz przystanek autobusowy.

4) Perivolos - plaża znajdująca się 10 km na południe od Fira. Uważana jest za jedną z najspokojniejszych. Plaża ta określana jest również jako The Black Beach ze względu na to, iż linia brzegowa pokryta jest czarnymi kamykami. Jest świetnym miejscem do uprawiania sportów wodnych. Znajdziemy tu leżaki wraz z parasolami, wiele barów oraz tawern serwujących regionalne posiłki ze świeżych ryb. Na plażę można bez problemu dojechać autobusami lub taksówkami z Perrisa.

5) Cape Columbo - znajdująca się 12 km na wschód od Fira jest jedną z dzikich plaż. Znajduje się u stóp stromego klifu. Jest piaszczysta, pokryta czarnym piaskiem, usianym dużą ilością kamieni. Brak leżaków oraz parasoli. Przy wejściu na plażę znajduje się tylko tawerna.

6) Monolithos - żwirowo-kamienista plaża położona 10 km na południe od Fira. Za plażą znajdują się ciekawe formacje skalne. Miejsce to jest bardzo spokojne i  idealne dla rodzin z dziećmi. Znajduje się tutaj plac zabaw dla dzieci, boisko do koszykówki oraz piłki nożnej.

7) Biała Plaża (White Beach) - znajduje się 13 km na południowy-zachód od Fira. Położona jest w zatoczce obok Czerwonej Plaży. Swoją nazwę zawdzięcza temu, że czarna plaża otoczona jest białymi skałami. Na White Beach możemy wybrać się dostać z Paralia Kokkini bądź łodzią.