Rodos - Faliraki

 

Faliraki - miasto i zarazem najpopularniejszy kurort wypoczynkowy, położony jest ok. 13 km  od Rodos. Usytuowany jest na północno-wschodnim wybrzeżu wyspy. Śmiało można powiedzieć, że miejsce to zostało zbudowane wyłącznie na potrzeby turystyczne. Wzdłuż kilkukilometrowej piaszczystej plaży znajdują się luksusowe hotele oraz restauracje.  Oprócz kąpieli morskich Faliraki ma do zaoferowania możliwość skorzystania z oferowanych sportów wodnych takich jak: narty wodne, jet-ski, windsurfing i wiele innych. W Faliraki znajduje się niezliczona ilość dyskotek, barów, tawern, sklepów. W sezonie miasto tętni życiem 24 godziny na dobę. Jest idealnym miejscem dla osób lubiących aktywnie spędzać czas.

 

Miejsca warte uwagi w Faliraki:
- Park wodny - położony po przeciwnej stronie niż morze na ul. Kallithea. Zapewnia rozrywkę i mnóstwo atrakcji dla wszystkich: począwszy od dzieci w różnych wieku, a skończywszy na dorosłych. Znajdziemy tutaj sporą ilość różnego typu zjeżdżalni, zwykłe baseny jak i te ze sztucznymi falami. Animatorzy zapraszają do udziału w wodnym aerobiku. Dla mniejszych wyznaczona jest również strefa, w której bezpiecznie mogą się bawić pod opieką trenerów oraz ratowników. Gdy zgłodniejemy na terenie parku wodnego mamy do wyboru wiele barów, w których możemy zjeść przekąskę lub coś bardziej treściwego.
Cena biletów:
- dorośli - ok. 25 euro;
- dzieci i młodzież - ok. 17 euro;
- dzieci do lat 3 - wstęp bezpłatny.

- Zatoka Kathara - zlokalizowana jest w południowej części miasta za niedużym portem rybackim. Plaża w tym miejscu podzielona jest na dwie części . Jedna z nich jest typową plażą nudystów.

 

Do Faliraki bez problemu dostaniemy się z Rodos jak i Lindos.

Aqua Park Faliraki

  • aqua_park_faliraki_00