Rodos - Prasonisi

Prasonisi, Prasonissni (zielona wyspa)- półwysep położony na południowo - wschodnim wybrzeżu wyspy. Od Lindos oddalone jest o ok. 40 km. Jest to bardzo ciekawe miejsce, gdyż latem za sprawą niskiego poziomu wody teren ten jest przylądkiem, który połączony jest z lądem pasem piasku, natomiast zimą zostaje zalany i staje się wyspą.

To tutaj w ciągu kilku minut można wykąpać się w Morzu Egejskim i Morzu Śródziemnym.

Ze względu na silne wiejące wiatry oraz charakterystyczne położenie Prasonissi jest najpopularniejszym ośrodkiem windusrfingowym i kitesurfingowym w Europie. Po stronie Morza Egejskiego fale są zazwyczaj wysokie, zatem jest to miejsce przeznaczone dla zaawansowanych widnsurferów. Strona Morza Śródziemnego jest spokojniejsza - idealna dla osób początkujących. Działa tutaj największy polski ośrodek windsurfingowy. Chętni mogą zatem skorzystać z usług szkoleniowych u polskich instruktorów, którzy są cenieni w całej Europie. Sezon trwa od maja do połowy października.

Na Parasonissi plaża jest piaszczysta i bardzo szeroka. Dno opada łagodnie więc przez kilkaset metrów jest płytko. Chętni mogą na miejscu wypożyczyć leżaki i parasole. W sezonie prężnie działa także kilka tawern, które serwują pyszne jedzenie.

Do obrośniętego zaroślami zielonego przylądka można się wybrać pieszo lub samochodem. W przypadku drugiej opcji należy dokładnie śledzić pogodę, gdyż jej załamanie może doprowadzić do zalania piaszczystego przesmyku odcinającego drogę powrotnią. Sami możemy wrócić brodząc w wodzie, jednak samochód zostanie już przez dłuższy okres na wyspie.

    " W 1998 roku sztorm w ciągu kilku godzin doprowadził do zalania przesmyku, który dopiero po upływie kilku miesięcy został spowrotem odnowiony przez nanoszony przez wiatry piasek."

Galeria - Prasonissi

  • prasonissi_00