Rodos - pamiątki

Gdy pobyt na wyspie dobiega już końca, często zastanawiamy się jaką pamiątkę oprócz wspomnień i fotografii zabrać ze sobą do domu. Stoiska przy porcie przepełnione są drobiazgami w postaci muszli, rozgwiazd, biżuterii czy też gąbek morskich. Widok ten jest nam doskonale znany z nad Morza Bałtyckiego. Warto jednak zabrać ze sobą coś oryginalnego i najlepiej pochodzenia lokalnego. Do tych przedmiotów można zaliczyć zdobione naczynia ceramiczne, ręcznie tkane koronki, klimy jak i hafty. Najlepiej tego typu rzeczy nabyć bezpośrednio w warsztatach, które je produkują i znajdują się w większości miejscowości np. w Lindos. Wyroby hafciarskie to domena przede wszystkim Afantou.
Po lokalne produkty żywnościowe warto udać się do takich miejsc jak:
- wytwórni miejscowych win Emery;
- wytwórni lokalnego miodu oraz regionalnej ognistej wódki nazywanej Soumo do miejscowości Siana.
- do Eleoussie oraz Embony po ouzo lokalnego pochodzenia z niebieską etykietą.
Dużą popularnością wśród turystów cieszą się wyroby jubilerskie. Złotą biżuterię można nabyć na Rodos w dosyć przystępnej cenie. Można się po nią wybrać na plac Cypryjski.
Oferta sklepów czy różnego rodzaju stoisk z pamiątkami jest idealnie dostosowana do gustu turystów. Różnorodność asortymentu sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Dzięki temu możemy zabrać ze sobą do domu chociaż małą cząstkę, która będzie nam przypominała o udanych wakacjach spędzonych na wyspie Rodos.