Kreta - Sougia

Sougia - to nadmorska miejscowość leżąca u ujścia wąwozu Agia Eirini(Irini). Droga do tej osady jest dość długa, wąska i bardzo kręta, co gwarantuje małą ilość turystów i okazję do spróbowania beztroskiego, spokojnego, kreteńskiego życia. W samej osadzie odnajdziemy kilka hoteli, a wolny czas możemy spędzić na bardzo ładnej plaży złożonej z drobniutkiego żwiru i piasku.

 

Dla osób szukających wrażeń, plaża w Sougi to nie lada atrakcja. Jej końcowy fragment okupowany jest  w lecie przez naturystów.

Z racji swojego położenia, z dala od głównych turystycznych kurortów, ceny w Sougi są stosunkowo niskie. Warto zatem odwiedzić kilka tawern i poczuć ich klimat, kosztując tradycyjnych kreteńskich potraw. Miłośnicy sztuki powinni wybrać się do kościółka Agios Panteleimon, aby zobaczyć znajdujące się w nim mozaiki.

 

Wąwóz Agia Irini - nie jest tak piękny jak Samaria, jednak ma swoje zdecydowane zalety. Przede wszystkim trasa jest zdecydowani krótsza ima niewiele ponad 7km. Brak sławy oznacza także małą ilość zwiedzających, co nie powoduje tłoku na szlakach i pozwala w ciszy i spokoju na podziwianie piękna tego miejsca. Trasę wąwozu można pokonać w około 3 godziny.