Kreta - Georgioupoulis

Georgioupoulis - niewielkie nadmorskie miasteczko położone ok. 22 km na zachód od Rethymno. Dawniej była to wioska rybacka, natomiast obecnie przekształciła się w kurort turystyczny. To w tym miejscu rzeka Almyros wpływa bezpośrednio do morza. W miasteczku możemy zobaczyć dużą ilość drzew eukaliptusowych oraz cyprysowych, które tworzą wyjątkowy obrazek tego miejsca.

 

Na głównym placu znajdziemy wiele tawern, restauracji oraz  wielką promenadę z zapleczem gastronomicznym, ciągnącą się wzdłuż długiej, piaszczystej plaży na wschód. Z placu możemy się wybrać pieszo do portu Georgioupoulis (ok. 5 min), który usytuowany jest w delcie rzeki Almyros, gdzie można zobaczyć wiele łodzi rybackich.

 

Największą atrakcją tego miejsca jest maleńka kaplica Agios Nikolaos znajdująca się na końcu skalistego mola biegnącego w głąb morza. Gdy morze jest wzburzone dojście do kaplicy może być nie lada wyczynem, gdyż fale uderzają i obmywają skaliste molo. Jednak czy jest wzburzone, czy spokojne tworzy niesamowity krajobraz.

 

Georgioupoulis jest idealnym miejscem dla każdego, kto szuka spokojnego miejsca na wypoczynek. W dzień można spacerować wzdłuż plaży, natomiast wieczory można spędzać w tutejszych barach oraz restauracjach. Georgioupoulis uważane jest również za doskonałe miejsce, z którego można wyruszyć i zwiedzać wyspę.

Galeria - Georgioupoulis

  • georgioupoulis_2