Kreta - Agia Pelagia

Agia Pelagia - nieduża, malownicza miejscowość usytuwana w niewielkiej, otoczonej klifami zatoczce - ok. 22 km na zachód od Heraklionu. Miasteczko Agia Pelagia położone jest na małym wzgórzu, z którego rozpościera się piękna panorama na całą zatokę oraz morze, często wykorzystywana na kartkach pocztowych. Osada jest idealnym miejscem dla rodzin z dziećmi, bądź osób lubiących wypoczynek z dala od tłocznych i głośnych miejscowości. Spacerując wzdłuż wybrzeża znajdziemy wiele tawern, gdzie można zjeść smaczny posiłek i odpocząć od codziennych stresów.

 

W Agia Pelagia znajdują się 2 plaże. Jedna z nich jest piaszczysta i dosyć wąska, jednak wynagrodzi nam to bardzo spokojne morze, gdyż zatoka osłonięta jest przed północno-zachodnim wiatrem przez klify. W razie potrzeby wypożyczymy tutaj leżaki, parasole słoneczne czy rowerki wodne. Druga plaża niestety jest żwirowo - piaszczysta, ale również posiada swój urok i zazwyczaj bywa mniej zatłoczona.

 

Urokliwe zatoczki Morza Śródziemnego w Agia Pelagia kryją bogatą, podwodną florę i faunę, dlatego miejsce to często jest wybierane przez nurków na podwodne eskapady. W miejscowości znajdziemy centra nurkowe, w których można wykupić kursy i szkolenia lub skąd można wybrać się na wyprawę z wykwalifikowanymi nurkami.

 

 

Galeria - Agia Pelagia

  • img_5332_600x900