Kreta - Agia Galini

Agia Galini - niegdyś wioska rybacka, obecnie jeden z największych kurortów turystyczny na Krecie. Miejscowość położona 60 km na południowy - wschód od Rethymno.

 

Agia Galini zbudowana została na wzgórzu, z którego roztacza się przepiękna panorama na port oraz Zatokę Messara. Widok zapiera dech w piersiach zarówno w dzień jak i w nocy. Wioska charakteryzuje się stromymi uliczkami oraz zaułkami. Stare, małe domy zostały zdominowane przez nowoczesne apartamenty, co sprawiło, iż Agia Galini zagubiała swój wcześniejszy urok. Plaża w samym miasteczku nie należy do urokliwych, natomiast na zachód od wioski możemy znaleźć wiele piaszczystych i żwirowych zatoczek. Na wschód ciągną się przepiękne klify, które krzyżują się ze ścieżkami spacerowymi.

W sezonie Agia Galini tętni życiem. Znajdziemy tu wiele tawern, w których serwowane są regionalne potrawy, sklepików oraz nocnych klubów, w których grana jest muzyka jazzowa i współczesna. Niektóre z miejscowych tawern organizują wieczory z muzyką na żywo.

Z portu możemy się wybrać łodzią na pobliskie wysepki lub plaże.

 

Agia Galini jest świetną bazą wypadową do zwiedzania południowej części Krety oraz idealnym miejscem do uprawiania sportów wodnych.