Egipt - Sharm el Sheikh

Sharm el Sheikh - niegdyś beduińska wioska rybacka, obecnie miasto a zarazem najpopularniejszy kurort turystyczny w Egipcie. Położony jest w południowej części Półwyspu Synaj, w tak zwanej Złotej Zatoce Riwiery Morza Czerwonego, około 80 km od Góry Synaj. Miasto znajduje się pomiędzy rezerwatami przyrody oraz parkiem narodowym Ras Muhammad i podzielone jest na kilka dzielnic.

 

Sharm el Sheikh słynie przede wszytskim z dużej ilości (ok. 250)  przepięknych raf koralowych. Bogata flora i fauna podwodnego świata zachęca amatorów nurkowania do podziwiania ponad 1000 gatunków ryb o kolorowym umaszczeniu. Ze względu na to, iż praktycznie całe brzeg pokryty jest podwodnymi ogrodami koralowców miasto zyskało miano światowej sławy ośrodka nurkowego. Codziennie z portu wypływają statki z miłośnikami nurkowania na pokładzie.

 

Sharm-el Sheikh jest miastem, w którym życie tętni 24 godziny na dobę. Od wschodu słońca piaszczyste, skąpane w słońcu plaże i obmywane przez szmaragdowe wody Morza Czerwonego przyciągają tysiące turystów na wypoczynek. Nikomu nie grozi tu nuda, ponieważ półwysep jest dobrze zagospodarowany. Każdy tu znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Dla osób chcących poczuć dreszczyk adrenaliny ciekawą atrakcją może być spróbowanie jednego z wielu oferowanych sportów wodnych lub ekstremalnych.
W mieście znajdziemy również aquaparki, korty tenisowe, wesołe miasteczka, kluby fitness, salony odnowy biologicznej, tory gokartowe i wiele innych.
Po zachodzie słońca możemy odwiedzić sklepiki z orientalnymi pamiątkami, bary, zjeść kolację w jednej z restauracji czy też potańczyć do białego rana w dyskotekach.
Dla osób lubiących obcowanie z przyrodą Sharm el Sheikh zachęca do odwiedzenia Obserwatorium Rekinów. Region miasta bogaty jest również w liczne i dobrze oznaczone ścieżki rowerowe, które wiodą przez części miejskie, piaszczyste wydmy oraz góry. Dla tych, którzy wolą zwiedzać miasto w mniej męczący sposób, wyznaczono szlaki dla quadów, motocyklów lub też krajoznawcze wycieczki na koniach lub wielbłądach. 

 

W Sharm el Sheikh znajduje się również:
- największe lotnisko międzynarodowe na Półwyspie Synaj;
- port, z którego wypływają statki turystyczne oraz regularne rejsy do Hurghady;
- dworzec autobusowy (Delta Sharm) -  z którego odjeżdżają autobusy do Kairu, Suezu, Ismalii, Luksoru, Aleksandrii.

 

Ze względu na swoje położenie Sharm el Sheikh jest idealnym miejscem wypadowym do zwiedzania innych atrkacji turystycznych regionu Synaj.

 

Sharm el Sheik uznawane jest za perłę egipskich kurortów ze względu na bajkowe krajobrazy łączące w sobie lazurową toń morza, wielobarwność raf koralowych i podmorskiego życia. To wszystko w połączeniu z pięknymi piaszczystymi plażami skąpanymi w promieniach słonecznych sprawia, że jest to miejsce idealne dla każdego, kto chociaż troszę zachwyca się pięknem przyrody.

Sharm el Sheikh

  • 000_sharm_el_sheikh