Egipt - Hurghada

Hurghada - miasto oraz największy ośrodek turystyczny w Egipcie. Położony jest ok. 500 km od Kairu na Riwierze Morza Czerwonego.

Nazwa miejscowości (arab.: Al-Ghardaka) pochodzi od czerwonych jagód łużnika, który służy Beduinom do zrobienia napoju.

Niegdyś Hurghana była wioską rybacką, natomiast obecnie pełni funkcję najpopularniejszego nadmorskiego kurortu. Sławę swą zawdzięcza położeniu nad lazurowym Morzem Czerwonym, które kryje w sobie przepiękne rafy koralowe. Bogata flora i fauna morska, skaliste wąwozy pustyni, palmy nadają temu miejscu egzotyczności oraz magiczności. Centrum miasta, w którym znajduje się niezliczona ilość meczetów i bazarów pozwala na poznanie typowo egipskiego życia.

Jest idealnym miejscem do uprawiania sportów wodnych począwszy od nurkowania z aparatem tlenowym a skończywszy na windsurfingu. Dla osób lubiących życie nocne Hurghada oferuje szaleństwo do białego rana w licznych dyskotekach.

Znajduje się tutaj dworzec autobusowy oraz międzynarodowy port lotniczy, z którym połączenia mają loty czarterowe z wielu miast Polski. Sezon trwa przez cały rok.

 

Miejscowość ta przyciąga rzeszę turystów nie tylko ze względu na znajdujące się niedaleko piękne rafy koralowe, ale również dlatego, że Hurgada jest idealnym miejscem wypadowym do odkrywania mitologicznych miejsc i poznawania historii.

 

Z Hurgady bez problemu dotrzemy do takich miejsc m.in. jak:
- Kair;
- Giza;
- Luksor;
- Karnak;
- Doliny Królów;
- Abu Simbel;
- Pustynię Arabską.

 

Hurgada dzieli się na 4 dzielnice:
- Dahar - jest to najstarsza dzielnica, która słynie z największego bazaru (tzw. suk) w mieście. Warto się wybrać w to miejsce nie tylko po to, aby zakupić świeże przyprawy, herbatę czy pamiątki, ale również po to aby poczuć orientalną atmosferę. Dahar jest niezwykle klimatyczną dzielnicą, w której warto się zatrzymać na spacer czy aromatyczną kawę parzoną w jednej z kawiarni.
W Dahar mieści się również dworzec autobusowy.
- Sakkala - nowsza z dzielnic, która uważana jest za centrum miasta. Miejsce tętniące życiem, dzięki licznym dyskotekom, które przyciągają młodych ludzi.
- Village Road - najnowsza dzielnica w Hurghadzie. Znajdują się tutaj najbardziej luksusowe hotele, restauracje, sklepy oraz ciekawy deptak, po którym warto się przespacerować.
- Sahl Hasheesh - znajduje się ok. 20 km na południe od Hurghady. Charakteryzuje się eksluzywnymi hotelami, centrami rozrywki, restauracjami. Sahl Hasheesh porównywany jest do Wenecji. Jest doskonałym miejscem dla osób lubiących grę w golfa oraz dla fascynatów poznawania podwodnego świata.

 

Galeria - Hurgada

  • 001_hurghada