Egipt - Dahab

Dahab (Zahab)- nadmorska miejscowość znajdująca się na Półwyspie Synaj na wybrzeżu Zatoki Akaba. Oddalona jest od Sharm el Sheikh o ok. 95 km. Dahab zamieszkiwany jest głównie przez Beduinów.

 

Miejscowość ta słynie przede wszystkim z pięknych, piaszczystych plaż otoczonych egzotycznymi palmami. Ze względu na imponujące rafy koralowe ciągnące się przez całą długość wybrzeża jest rajem dla amatorów poznawania podwodnego świata. W miejscowości obecnych jest ok. 70 centrów nurkowych. W Dahab istnieją również idealne warunki do uprawiania windusrfingu.

 

Dla osób chcących zadbać o kondycję własnego ducha, miasto ma do zaoferowania ośrodki jogi oraz medytacyjne.
Baza noclegowa jest tutaj dobrze rozwinięta. Wybór jest dosyć spory, gdyż znajdziemy tu ok. 100 hoteli.

 

Ze względu na to, iż Dahab położony jest w centralnej części na wschodnim wybrzeżu Półwyspu Synaj jest dobrym miejscem wypadowym do zwiedzenia takich miejsc jak: Góra Synaj , biblijne obozowisko Izraelitów z czasów Mojżesza - Tabera czy wzięcia udziału w wyprawie Safari w głąb lądu.

 

Będąc w Dahab warto się również wybrać do oddalonej ok. 2 km na zachód od równiny wioski beduińskiej Assala. Istnieje tutaj możliwość wynajęcia wielbłądów, i wybrać się na wycieczkę aby zobaczyć malownicze uedy Dahab.