Egipt - Nurkowanie w Hurghadzie

Hurghada - miasto położone pośród pięknych raf koralowych (ok. 45), uważane jest za jedno z najatrakcyjniejszych pod względem nurkowania. Doskonała widoczność sięgająca do 35 m w głąb morza pozwala nie tylko odkrywanie podwodnego świata pod wodą, ale również z jej powierzchni.
W miejscowości znajduje się ok. 200 baz nurkowych.

Miejsca nurkowe:
- Abu Rimat - miejsce, do którego łatwo dotrzeć zarówno z Hurghady jak i Sharm el Sheikh. Często nazywane jest "Akwarium". Miejsce to zamieszkiwane jest przez mnóstwo ryb, które bytują na rafach. Wśród nich można  można wyróżnić tuńczyki, rekiny lamparcie, płaszczki oraz ostroboki. Przy odrobinie szczęścia można również zobaczyć rekina białopłetwowego.
- Carles Reef - rafa koralowa w tym miejscu składa się z dwóch wież stykających się z powierzchnią wody. Głębokość pomiędzy tymi wzniesieniami wynosi około 16 m, dlatego jest idealnym miejscem do poznawania podwodnego świata dla osób, który dopiero rozpoczynają swoją przygodę z nurkowaniem. Dla bardziej doświadczonych na wschód od rafy na głębokości ponad 40 m znajdują się ciekawe groty. Carles Reef słynie przede wszystkim z wielu gatunków muren, które karmione są przez przewodników nurkowych. Czasem przypływają tu ryby młoty, tuńczki i barakudy.

- Duża Wyspa Gubal - jest celem wycieczek safari nurkowego. Miejsce to jest popularne ze względu na znajdujący się wrak statku Ulyssesa, który zatonął w 1887 roku. Niezwykłym przeżyciem jest zwiedzanie barki nocą. Podczas podwodnej wyprawy można zobaczyć skrzydlice, mureny, żółwie morskie oraz przy dużym szczęściu delfiny butlonose. Sam wrak nie jest zbyt imponujący, natomist obecne tam kolonie koralowców robią wrażenie na turystach.
- Wrak statku Rosalie Moller - spoczywa na dnie Morza Czerwonego na głębokości 39-50 m. Statek transportujący węgiel do Aleksandrii został zbombardowany przez niemieckie lotnictwo w 1941 r. Do dnia dzisiejszego zachował się w dobrym stanie. Niektóre miejsca wraku pokryte są koralowcami. Ze względu na słabą widoczność oraz silne prądy, miejsce to jest możliwe do zwiedzania jedynie przez doświadczonych nurków ze specjalistycznym sprzętem.

- Wyspa Giftun - przepiękna wyspa położona kilka kilometrów od Hurghady uznawana jest za jedną z najatrakcyjniejszych pod względem możliwości nurkowania. Krystalicznie czyste wody Morza Czerwonego kryją w sobie rzadkie rafy koralowe oraz różne gatunki różnokolorowych ryb, które można podziwiać podczas snurkellingu. Głębokość morza w tym miejscu waha się od 5 do 25 metrów. Całodniową wycieczkę na Wyspę Giftun bez trudności można wykupić w hotelach w Hurgadzie i Makadi Bay.

- Torfa Fanoos (Rafa delfinów) - położona jest na północ od Dużej Wyspy Giftun. Dostać się tutaj można jedynie łodzią lub statkiem. Torfa Fanoos swoim wyglądem przypomina podkowę. Po wschodniej stronie znajduje się ciekawa ściana rafy wzdłuż, której istnieje możliwość dryfowania i podziwiania podwodnej fauny i flory. Rafy w tym miejscu zamieszkiwane są przez ośmiornice, mureny, rogatnice, ustników rafowych. Częstymi bywalcami raf są również delfiny.
- Zatopione Miasto - znajduje się kilka metrów od Sahl Hasheesh i uważane jest za zapierającą dech w piersiach podwodną atrakcję. Miejsce to bogate jest nie tylko w niezliczoną ilość ryb, ale również w budowle  i kolumny łudząco przypominające podmorskie świątynie.

Nurkowanie

  • nurkowanie_0

Rafy koralowe

  • rafa

Rybki

  • rybki_0

Delfiny

  • delfiny