Bułgaria - Święty Wlas

Urokliwe miasteczko, które znajduje się ok. 5 km od Słonecznego Brzegu oraz ok. 9 km od historycznego miasta Nesebyru. Położony jest u podnóża południowych stoków Starej Alaniny, bezpośrednio na wybrzeżu Morza Czarnego. Położenie między górą a morzem kształtuje jego klimat jako właściwy do leczenia różnych schorzeń. Naturalne warunki górskie, lasy, południowe usytuowane stoków górskich i morze są wyjątkowo dobre dla zdrowia i leczenia różnych chorób oraz właściwe do wypoczynku i relaksu. Lokalizacja tego morskiego kurortu należy do najbardziej ożywionej strefy turystycznej w Bułgarii.
    Miasto znane jest ze swojego portu jachtowego Marina Dinevi. Dla wszystkich fanów jachtów proponuje niezapomniane przeżycia. Można wynająć lub kupić jacht, a profesjonalna ekipa konsultantów zapewni nieskazitelną obsługę. Port jachtowy został otwarty w 2007 r i może pomieścić, aż 300 jachtów.
    Obecnie jest to kurort wysokiej klasy, który posiada własny port jachtowy, najlepsze restauracje i bary, najmodniejsze kluby nocne oraz najbardziej luksusowe hotele i strefy dla pieszych. Wszystko to sprawia, że miasteczko jest idealnym miejscem, by rozkoszować się pięknymi górami i bawić się na plaży. Na pewno jest to miejsce spokojniejsze od położonego nieopodal Słonecznego Brzegu. Przyciąga ludzi, którzy pragną zaznać spokoju oraz oderwać się od miejskiego gwaru.