BUŁGARIA

 

Kraj, położony na południowym - wschodzie Europy, w przeszłości niesłusznie zapomniany. Obecnie staje się jednym z czołowych kierunków letnich urlopów. Niebotyczne szczyty, które okalają górskie jeziora oraz stawy, głębokie lasy, w których szumią zapomniane strumienie, pachnące kwieciem dzikie łąki. Jest to baśniowa kraina, która pociąga z każdej strony. Wszystko graniczy tu z pejzażem "pisanym słońcem". Romantyczne, szerokie, piaszczyste plaże dla zakochanych obmywane przez jedno z najpiękniejszych mórz na świecie. Morze Czarne, podgrzane słonecznymi promieniami, kusi swym urokiem. Jego plaże zostały uznane za jedne z najbardziej czystych na świecie.
    Bułgaria ma kilka swoich twarzy, które warto pokazać. Przystępne ceny, dobrej jakości zakwaterowanie z gościnnością mieszkańców sprawia, że jest to ideale miejsce na relaks. Zagadki trackiej krainy czekają na nowych odkrywców. Kusi regionalną kuchnią, która jest jednym z największych atutów kraju. Zabytki świata przeszłości w symbiozie ze wspaniałymi warunkami dla pragnących odpoczynku turystów, czynią z Bułgarii miejsce, które nie ma swojego odpowiednika na mapie świata.
    Jeżeli wciąż nie macie pojęcia, jakie miejsce wybrać dla ciała i ducha, to warto odwiedzić niedocenioną przyrodę w Bułgarii oraz zobaczyć prastare monastyry, które są tak istotne w prawosławnej kulturze bułgarskiej.